Нобелівський лауреат Деніель Шехтман прочитав в НТУУ «КПІ» лекцію | Друк |
Четвер, 28 січня 2016, 16:30

27 січня лауреат Нобелівської премії 2011 року професор Деніель Шехтман прочитав в НТУУ «КПІ» відкриту лекцію.

Зауважимо, що візит Деніеля Шехтмана у КПІ відбувся у День Ізраїлю і став можливим завдяки підтримці Посольства Ізраїлю в Україні та Ізраїльського культурного центру.

Попри студентські канікули, в залі Вченої ради університету вільних місць не було. Звісно, на лекцію видатного ізраїльського хіміка і фізика, професора одного провідних технічних вишів світу – університету «Техніон» (м.Хайфа, Ізраїль), лауреата Нобелівської премії 2011 року в галузі хімії за відкриття квазікристалів Деніеля Шехтмана прийшли не лише студенти та аспіранти КПІ. Поруч зі студентами бакалаврату сиділи сивочолі академіки, серед старшокурсників - майбутніх магістрів можна було побачити викладачів інших київських вишів і представників науково-дослідних інститутів Національної академії наук України.

Це й не дивно – НТУУ «КПІ» став єдиним київським університетом, в якому професор Шехтман виступив з лекцією. (читати далі та дивитись відеозапис)